Jak si ulehčit stěhování

Happy,Couple,Is,Having,Fun,With,Cardboard,Boxes,In,New

Už se vidíte v novém bytě, těšíte se na první noc i více prostoru. Ovšem jedna věc vás děsí. Je to stěhování. Kdyby tak šlo mávnout kouzelným proutkem a vše narovnat do nového bytu bez práce. Přinášíme vám několik tipů, jak si ulehčit a stěhování v klidu zvládnout. I když si teď myslíte, že je to nemožné, pomocí několika tipů a praktických vychytávek to zvládnete lehce.

Začněte nejdřív probírkou věcí

Nečekejte na samotné balení, u něj už nebudete mít tolik času věci přebírat a třídit. O stěhování víte často i měsíce dopředu, tak začněte probírku hned. Třeba každý den přeberte jeden šuplík. Pro vás to bude 5 minut, ale zjistíte, že spoustu věcí již nepoužíváte, nepotřebujete je, oblečení máte malé nebo velké, k jiným věcem už pominul citový vztah. Uklidíte si ve věcech a zároveň s tím si do nového bytu přivezete opravdu jen to důležité – žádné staré a nepotřebné věci, které zabírají místo.

Ulehčit stěhování si můžete i dobrým skutkem

Našly jste při třídění starou krabici s dětskými hračkami? Dejte je na charitu, přátelům nebo nějaké mamince. Je vám líto vyhodit tolik oblečení? I to může přijít charitě, ale jen kousky v dobrém stavu. Ty horší použijte na hadry nebo jako proklady věcí během stěhování.  Pokud máte chuť, můžete své věci prodat na internetových bazárcích nebo přes různé aplikace. Když se do prodeje nechce vám, poproste nějakého adolescenta v okolí třeba s nabídkou, že peníze z prodeje si může nechat.

Nepodceňujte přípravy na stěhovací akci

Plánujte dopředu – dejte si pevné datum stěhování. Zařiďte si odvoz věcí stěhováky nebo, když to zvládnete, si půjčte velké auto. Určitě poproste o pomoc s balením i samotným stěhováním rodinu i kamarády. Rozmyslete si systém, jak a co budete balit. Zajistěte si krabice, vycpávky, obalový materiál i barevné štítky a fixy. Nejdříve sbalte sami sebe (jako na dovolenou), ať máte po ruce všechny potřebné věci a nemusíte je v novém bytě lovit z krabic o půlnoci.

Foťte a myslete při stěhování dopředu

Svůj současný byt znáte naprosto dokonale, proč si ho tedy před stěhováním fotit? Až budete mít hlavu plnou myšlenek, co je ještě potřeba přestěhovat a nebudete vědět, kam jste co zabalili, budou se vám fotky hodit. Nafoťte si původní zapojení kabelů, narovnané knihy v knihovně, jak vypadal nábytek před rozebráním, která police byla výš a která níž. Při vyrovnávání věcí z krabic vám to hodně ulehčí a zkrátí přemýšlení, co a jak bylo původně.

Balte s rozmyslem a využijte každé volné místo

Snažte se balit věci systematicky, klidně podle toho, do jakého budoucího pokoje přijdou. Balení vám možná zabere hodně času, ale vyplatí se u něj postupovat systematicky. Tam kde vám zbývá volné místo, přidejte třeba ručníky, papíry nebo oblečení. Pečlivostí a vyplněním každého volného místa, si ušetříte pár krabic navíc. Nechcete přeci stěhovat vzduch. Ovšem balte i podle toho, abyste krabice byli schopní odnést. Obzvlášť krabice s jídlem bývají velmi těžké. Nejlepší je, když je vaše spižírna před stěhováním téměř prázdná. S tím vám ostatně může pomoci třeba rozlučkový večírek.

Několik vychytávek na konec

Praxe dělá mistra, ale pokud se nestěhujete pravidelně, možná vás některé vychytávky ani nenapadnou. Na stěhování oblečení můžete použít vakuové pytle, ze kterých odsajete vzduch vysavačem. Aby se nezamotaly kabely nebo šperky, můžete je navléknout na rozřízlou ruličku od toaletního papíru. Kuchyňské nože uložte do kuchyňských chňapek. Šroubky od rozebraného nábytku přilepte nebo přivažte rovnou ke kusu, ke kterému patří. Sami jistě vymyslíte i další úžasná řešení. Důležité je, abyste měli přehled a věděli, co kde najít, než se vám podaří vše vybalit.

Sdílet příspěvek

Mohlo by vás zajímat