Elektronická komunikace v rámci SVJ

student-849822_1920

Ty tam jsou doby, kdy se ruční zápisy ze schůze přepisovaly na stroji a schůzovalo se pouze osobně alespoň jednou ročně. Možná to mělo co do sebe, lidé se opravdu znali osobně a v domluvený čas se sešli na domluveném místě. Doba i technika pokročila, už naše informace nezávisí na telefonu ani na televizi, stačí nám internet. A stejně tak stačí dnes na běžnou správu Společenství vlastníků jednotek elektronická komunikace pomocí internetu.

Moderní technologie v elektronické komunikaci při právě SVJ

Už před rokem 2020 se ve správě SVJ hodně změnilo. Nová společenství často fungují elektronicky, mají externího předsedu a internetový systém, díky kterému mohou pořádat své každoroční schůze. U starších SVJ se stále drží starých a zavedených pořádků. Schází se osobně a debatují na chodbě domu. Funkci předsedy nebo výboru si zajišťují obyvatelé domu sami a vše evidují v písemné podobě.

Elektronickému hlasování je dobré přizpůsobit i stanovy

Ve stanovách najdete ze zákona možnosti, jak můžete v rámci SVJ hlasovat. Většina stanov obsahuje pouze hlasování osobně na schůzi. Existují ale i další, mnohem méně využívané možnosti. V zákoně jsou ukotvené pod názvem hlasování per rollam. Je to možnost, jak můžete hlasovat na dálku. Je jedno, jakou to bude formou. Může to být klidně korespondenčně, e-mailem nebo pomocí nějaké aplikace.

Elektronická komunikace v rámci běžných záležitostí SVJ

Fungování SVJ dnes může být úplně celé v elektronické podobě. Už nemusíte mít dole na chodbě nástěnku, kterou uvidí každý, kdo do domu vejde, hlasovat o věcech týkajících se chodu domu osobně nebo běhat na katastr s každou změnou. Dnes je možné spravovat všechny záležitosti týkající se chodu domu z pohodlí domova díky online aplikaci. Stačí vám jen přístup k internetu, protože na aplikaci se dostanete z mobilu, tabletu i počítače.

Konec papírových zápisů ze schůzí, ke kterým se nedostanete

V rámci společenství vlastníků jednotek byste měli mít možnost nahlédnout do důležitých dokumentů. Jenže předseda je neochotný cokoliv hledat a sami ani nevíte, jestli má všechny písemnosti v pořádku. Nebo chcete jen vědět, jaká usnesení padla na poslední schůzi vlastníků? Pořiďte si aplikaci pro správu SVJ, jako je například aplikace Spoluvlastníci a získejte neomezený přístup k důležitým dokumentům.

Přístup k dokumentům v rámci aplikace Spoluvlastníci

V aplikaci Spoluvlastníci si můžete vytvořit několik složek s důležitými soubory. Podle povahy dokumentů je navíc můžete sdílet se všemi ze společenství vlastníků jednotek, nebo vybrat pouze pro koho budou přístupné. Vaši spoluvlastníci jistě ocení, že se v pohodlí domova budou moci podívat, na stanovy vašeho společenství a nebudou muset chodit s prosíkem za předsedou nebo výborem.

Ankety usnadní rozhodování běžných věcí

V rámci aplikace můžete také tvořit ankety pro všechny vlastníky bytových jednotek. Využijete je například, když budete mít nápad na vylepšení chodu domu, ale nevíte, co si o vašem nápadu myslí ostatní majitelé. Nebo plánujete výměnu hlavních dveří a nevíte, jaký typ zvolit? Nechte hlasovat své spoluvlastníky a rozhodnutí tak získáte bez zbytečného obíhání bytů nebo svolávání schůze.

Důležitá data a hlášení budou viset přehledně na nástěnce

Oznámení, která potřebují vědět všichni obyvatelé domu, mohou viset na nástěnce. Ne opravdové, ale elektronické v rámci aplikace Spoluvlastníci. Pověste sem oznámení, kdy bude probíhat společný úklid, kdy se bude vyvážet odpad, nebo kdy začíná dlouho očekávaná rekonstrukce a jaká nese omezení. Jednoduché je i hlášení závad a úkolů. Stačí opět využít příslušnou sekci aplikace. Správce domu se o závadě včas dozví, aby mohl zařídit brzkou nápravu.

Objevte i další skvělé funkce online správy SVJ

Moderní aplikace vám umí usnadnit práci i ušetřit čas. Například napojení aplikace na katastr přináší velké zjednodušení. Změna majitelů jednotek se stává jednoduchým a rychlým úkonem. Dokonce i odpočet z měřidel dokáže zjednodušit. Správa vašeho domu už pro vás, jako správce nebo předsedu SVJ, nebude tak náročná. Stačí se přihlásit a začít naplno využívat sílu online nástrojů, mezi které patří i aplikace Spoluvlastníci.

Sdílet příspěvek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Mohlo by vás zajímat